Rajdowa Grupa B - Audi Quattro, Peugeot 205 T16, Lancia Delta S4, Lancia 037, Renault 5 Turbo, Opel Manta 400
Start
18.05.2022.
 
 
Film: "Rally Supercars" Drukuj Email
Autor: Przemysław Grajny   
Rally SupercarsStworzony w 1996 roku "The Rally Supercars" jest niespełna godzinnym filmem przedstawiającym zmagania kierowców samochodów rajdowych grupy B. Podzielono go na cztery części, z których każda poświecona jest innemu zespołowi fabrycznemu.
 
Przygodę rozpoczynamy wraz z Audi. W tej części znajdziemy dużo materiałów filmowych z różnych rajdów, fragmenty wywiadu ze słynnym kierowcą Audi, Walterem Rohrlem, oraz wspaniałą pamiątkę po szalonych czasach rajdowych potworów, jaką jest sfilmowany z kilku kamer i niesamowicie zmontowany przejazd Waltera Rohrla w Audi Sport Quattro.

Druga z części filmu poświecona jest firmie Peugeot. Tu oprócz kilku minut filmowych sekwencji z odcinków specjalnych z całego świata można zobaczyć krótki onboard z Peugeota 205 Turbo 16 oraz fabryczne testy tego samochodu na oesach rajdu Safari.

Następny rozdział poświęcony jest Lancii. Fragment ten, mimo iż pokazuje walkę kierowców na trasach rajdowych ukierunkowany jest głównie na całą rajdową otoczkę.  Kamera zagląda do strefy serwisowej, gdzie mechanicy zajmują się samochodami. Oglądamy również pracę lekarzy i rehabilitantów, oraz zapoznajemy się z osobą tragicznie zmarłego Henri Toivonena.
 
Rally Supercars Rally Supercars

Ostatnia część, która może być traktowana jako dodatek, poświęcona jest marce Ford. Po krótkim fragmencie przedstawiającym RS 200 na odcinkach specjalnych, oglądamy Stiga Blomquista zmagającego się z wspominanym modelem na torze testowym.

Jego znakomita realizacja i montaż powodują, że jest to jedna z obowiązkowych pozycji dla każdego fana sportów motorowych.
 
Losowy Obraz
Historia grupy B
Popularne
Sonda
Najlepszy samochód
 
 
Top! Top!