Rajdowa Grupa B - Audi Quattro, Peugeot 205 T16, Lancia Delta S4, Lancia 037, Renault 5 Turbo, Opel Manta 400
Start
06.12.2022.
 
 
Audi Quattro S1 oczami Rolanda Gumperta
22.02.2007.

Audi Quattro S1Hannu Mikkola zadebiutował na rajdowych trasach rewolucyjną drugą edycją Audi Sport Quattro, zaledwie kilka dni od akceptacji projektu przez FISA. Wymagane dwadzieścia egzemplarzy zostało zbudowane, a zespół ma nadzieje zadebiutować w Finlandii w trakcie Rajdu Tysiąca Jezior, jednak w celu sprawdzenia samochodu, w poprzedni weekend Mikola został wysłany na Olympus Rally w Ameryce, który wygrał z dziecinną łatwością.
 

Czytaj całość…
 
Film: "Too fast too race"
21.02.2007.
Too Fast Too Race„Too Fast To Race” jest godzinnym filmem firmowanym przez Duke Video. Opowiada on historię rajdowej grupy B.

Filmową przygodę rozpoczynamy w latach czterdziestych ubiegłego wieku wraz z dżentelmenami przemierzającymi tysiące kilometrów w swoich niespełna siedemdziesięciokonnych automobilach. Szybko przeskakujemy do lat sześćdziesiątych, a następnie siedemdziesiątych. Film nabiera kolorów, a my przez chwilę możemy przyglądnąć się zmaganiom kierowców w rajdach bliższych współczesnym.
Czytaj całość…
 
Michele Mouton
16.02.2007.
Michele Mouton Michele Mouton jest pierwszą i jedyną kobietą, która wygrała rajd zaliczany do klasyfikacji mistrzostw świata. Jest także jedyną, która walczyła o mistrzostwo świata po wygraniu trzech rajdów w 1982 roku. Startując Audi Quattro zajęła drugie miejsce ze stratą zaledwie 12 punktów do Waltera Rohla. 
 
Francuzka jest także pierwszą kobietą, która wygrała wyścig górski rozgrywany na górze Pikes Peak w USA. Zwyciężyła w 1985 roku za kierownicą Audi Quattro. 
Czytaj całość…
 
Film: "Rally Supercars"
14.02.2007.
Rally SupercarsStworzony w 1996 roku "The Rally Supercars" jest niespełna godzinnym filmem przedstawiającym zmagania kierowców samochodów rajdowych grupy B. Podzielono go na cztery części, z których każda poświecona jest innemu zespołowi fabrycznemu.
 
Przygodę rozpoczynamy wraz z Audi. W tej części znajdziemy dużo materiałów filmowych z różnych rajdów, fragmenty wywiadu ze słynnym kierowcą Audi, Walterem Rohrlem, oraz wspaniałą pamiątkę po szalonych czasach rajdowych potworów, jaką jest sfilmowany z kilku kamer i niesamowicie zmontowany przejazd Waltera Rohrla w Audi Sport Quattro.
Czytaj całość…
 
Film: "Climb Dance"
10.02.2007.
Climb DanceW 1990 roku ukazał się krótki film przedstawiający wjazd na górę Pikes Peak podczas "Race to the clouds" z 1988 roku - szutrowego wyścigu górskiego na szczyt Pikes Peak w Colorado, USA. Za kierownicą turbodoładowanego Peugeota 405 T16, zbudowanego wg zasad tworzenia samochodów grupy B, siedział były rajdowy mistrz świata - Ari Vatanen, a rekord przez niego ustanowiony utrzymał się przez następne sześć lat.
Czytaj całość…
 
Lista filmów
09.02.2007.

 Krótka lista filmów, na które natknęliśmy się w ostatnim czasie:

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Losowy Obraz
Historia grupy B
Popularne
Sonda
Najlepszy samochód
 
 
Top! Top!